Do you wanna banana???

25. září 2010 v 20:56 | Katuka
Brblete, že nic nepíšu, ale nemám čas dělat posty plný obrázků a deníčkové zápisy by byli značně chaotické, protože mám většinou z mozku strouhanku a nejsem z ní schopna poskládat ani rohlík, natož smysluplné věty.
Whatever...Mr. Brain pod perexem


mr. brain
Taková Kriminálka po japonsku, samozřejmě upravená podle východu.

Velkým plus od Kriminálek byla příjemná délka osm dílů, takže žádné vydojíme z toho co nejvíc.
Docela netradiční byl i opening, bývá v Japonsku zvykem, že herci zpívají a zpěváci hrají, takže hlavní hrdina/hrdinka/hrdinové nazpívá ke svému dorama i opening. Ačkolik Takuya Kimura aka Tsukumoto aka Mr. Brain patří mezi největší taháky Johnny's, tak jako opening zní písnička Jump od Van Halena(to video doporučuji spíše otrlejším povahám XD). A žádná romantika...

Na co jsi člověk musí zvyknout, tak je fakt, že většina postav jsou stereotypy; excentrický vědec, neschopný, ale snažící se asistent, charakterní šéf, ostřílený postarší detektiv, který poněkud šikanuje to mladé, příliš horlivé ucho, které mu dali jako parťáka...a spousta záporáků a ne tak docela záporáků.

Další věc, která mi dělala zmatky, tak bylo to, že se děj odehrával v PSI(Police Science Institute), takže žádní detektivové, ale pěkně vědci, včetně jejich hatmatilky.
Hlavní hrdina Tsukumoto ( psáno znaky kanji pro 9, 10, 9 Tsukumoto desu.) je neuroscientist, což je slovo, které do češtiny prostě nepřeložím, ale všichni chápeme, že ho bere mozek a chování lidí obecně a rád si dělá ze své asistentky Yuri cvičenou opici a laboratorní krysu (budiž dodáno, že se mu sama nabídla, když sama sobě přiznala, že jako asistentka stojí za houby). Řehtá se jako debil, oblíká velmi zvláštně, testuje svoje poznatky a teorie na širokém okolí a nemá mobil. A permanentně žere banány a cpe je všem okolo s hláškou, že jim pomůžou dodat dostatek energie pro jejich mozek. Prostě takový milý chlapík (ironic sign).

Důvod proč jsem na to čučela:

č. 1

gackt
Yop, co jiného asi. Sice ho v prvních minutách 2. dílu pověsili (jsem netušila, že se v dnešní době ještě používá oprátka >.<), ale i tak ho tam bylo až až...Tenhle vyšinutý úsměv by si měl natrénovat a používat častějš, ať všichni ví, co je zač XD.

Důvod č. 2
hiro
o Hirovi někdy jindy...

A důvod, proč jsem to chtěla po druhém dílu vzdát???

kamenashi
Tenhle Johnny's mě prostě irituje, nelíbí se mi a když vidím jeho jméno u nějakého dorama tak vždycky hodně dlouho váhám, jestli to přežiju...
Mám vždycky sto chutí dát mu ťafku do toho jeho předimenzovanýho xichtu...

Dorama je to epizodní, pokud Tsukumoto vytáhne zase nějaký terminus technikus, tak se z něj a Yuri stanou chibíci, kteří pojem nebo problémv vysvětlí jak pro debily. Řešení některých případů bylo takové šité horkou jehlou, kolikrát jsem ani napodruhé nepochopila, jak to vlastně zjistil, ale čert to vem. Akorát to předávání bonbónů přes popelnici bylo nechutné...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama