Miláčku, pleteš si pojmy

4. ledna 2011 v 21:14 | Katuka
Měla jsem rozepsaný článek...a pak jsem zjistila, že skoro polovině slov by z mého okolí rozuměla akorát tak Verunka. Ale já vám musím napsat článek o Ouranu, takže rychlé vysvětlení pojmů, které se tam objeví (a nejen tam).

Gender-bender - prohazování pohlaví, což zní šíleně, ale jde o to, že kluk vystupuje jako holka nebo holka jako kluk. Někdy je to záměrné a někdy ne. Nám to může připadat poněkud k neuvěření, ale takovém Japonsku nebo Korei žádný problém, s těma jejich prknoidními ženami.

Shoujou manga - manga určená pro dívky, věkové kategorie jsou různé, standartně se k mangám přiřazují i další adjektiva, aby bylo jasné, pro kterou skupinu je to zaměřené. Samozřejmě jako každý žánr má svá klišé. Pro shoujou platí prince-like hrdinové, povětšinou tupé hrdinky a samozřejmě zamilovanost.

Reverse harem - harém naopak, háremovka, jako označení pro mangu nebo anime znamené, že máme jednoho (většinou totálně nemožného) hlavního hrdinu a kolem něj se rojí a zamilovávají davy dívek různých typů a tvarů. Reverse harem znamená, že ve středu zájmu všech stojí nějaká ta dívka (většinou trubka naivní) a opět platí, že se okolo ní vyskytují aspoň tři a více chlapci a muži různých barev a tvarů.

Bishounen - počeštěně bišík, slovo na které jste možná už narazily. Doslovně to znamená krásný chlapec a pokud je někdo nazván bišíkem, tak to znamená, že splňuje některé ze znaků, jako je například výška, hubenosti a elegantnost údů (tím myslím ruky a nohy), délka vlasů a jejich rozcuch...jinými slovy malý nabušený skinhead za bišíka nikdy nebude.

Bishoujou - česky bišinka, ženská obdoba slova bišík, co se týká tělesných znaků, pak důležité jsou především velké vlhké oči, které kulí všemi směry, delší vlasy v dokonalém účesu, dmoucí tvary, které jsou v Japonsku k vidění pouze na AV kazetách, nohy až na zem a hlas, při kterém hledáte to pětileté dítě co mluví.

Host club - tohle snad ani český název nemá. Jedná se o podnik, kdy jedno pohlaví tam funguje jako tzv. Hostitelé a druhé pohlaví tam chodí nechat se těmito hostiteli bavit a samozřejmě jim za to platí. Upozorňuji, že se primárně nejedná o nic sexuálního, spíše jde opravdu o to, být v centru pozornosti druhého pohlaví.

Yaoi - žánr, kdy je hlavní zápletkou fyzická láska dvou mužů. Jedná se o žánr psaný primárně ženami pro ženy, takže samozřejmě se zde vyskytuje i romantická láska. Lehčí variantou (čtěte tou bez prasáren) je Shounen Ai. V Japonsku je vše nazýváno pod pojmem B-L, Boys Love.

Megane - postava nosící brýle, většinou se s nimi pojí vlastnosti jako je vychytralost, odtažitost, silné ekonomické cítění a samozřejmě velmi inteligentní mozek. Nebyli by to japonci, kdyby kolem obrýlených charakterů neudělali kult.

Otaku - slovo mající v Japonsku negativní zabarvení, znamená nezdravě zapáleného nadšence do čehokoliv. Mimojaponští fanoušci anime a mangy se sami označují tímto slovem ovšem už bez negativního nádechu. Otaku mužského pohlaví většinou poznáte podle delších vlasů(viz. bišík), tašek-somradel s obrázek z anime, případně hromadou placek z animefestu, advíku, akiconu atd. V nejhorším případě je napřed uvidíte a pak ucítíte. Otaku ženského pohlaví má oblibu nosit sukně, které připomínají školní uniformy, vlastní sbírku pod a nadkolenek a sdružovat se ve skupinkách, jejichž nejvýraznějším projevem je hromadné ječení KAWAIIII...a placky, nezapomínat na placky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veni Veni | 4. ledna 2011 v 22:23 | Reagovat

XDDDDDDDDDD
jakože všechny ty výrazy znám... musela jsem se chechtat jako blbec snad u každého pojmu!
Ouran já rád i když jsem se nějak zasekla tak u 60 chapteru...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama