Květina? Motýl? Démon?

30. července 2011 v 12:00 | Katuka
I když už nekoukám na anime tak intenzivně jako kdysi, Otome youkai Zakuro (Démonská dívka Zakuro) je titul, který mě donutil sledovat ho, navzdory mému přesvědčení, že mi nestojí za to koukat na anime, které má nový díl jednou týdně a.k.a airing now. Uklidním vás, jednalo se o anime z loňské podzimní sezóny, takže teď už se dá bez problémů sehnat kompletní.
Děj se odehrává v alternativním Japonsku na počátku éry Meiji, kdy lidé a démoni žijí bok po boku. S příchodem západních zvyků a náboženství však přichází i strach z démonů, kteří jsou těsně spjati se šintoismem. Proto se lidé s démony dohodnou a vytvoří zásahovou jednotku, kterou tvoří vojáci a dívky, které jsou poloviční démonky a jsou schopny ovládat a bojovat s démony, kteří dělají problémy.
To že to nebude jednoduché, je jasné od prvních minut. Agemaki Kei se démonů k smrti bojí a teď s nimy má bydlet v jednom domě? Zakuro si zase protiví vše západní a teď má jíst sušenky a pít mléko? Jediný důvod, proč Zakuro za své frackovité chování nenafasuje facku je to, že Agemaki je jemný gentleman (čti bojí se, co by mu udělala). Samozřejmě, že toto špičkování má zakrývat začínající lásku, která mezi nimy vzniká a kterou si přiznají až v druhé polovině seriálu.
Se zbývajícími "páry" se scénář už takhle nepatle, spíš naopak. Hlasitá dvojčata, jejichž vlasy připomínají těstoviny, se hned po příchodu vojáků vrhnou na toho nejmenšího a nejrozkošnějšího. Ganryu Hanakiri svůj dívčí obličej nesnáší a teď se na něj lepí dvě polodémonky a vřeští nadšením jaký je rozkošný. Ovšem stokrát nic by umořilo vola a co jsi budeme říkat, když se na vás lepí povolná dvojčata, tak roztaje i zarytý...ehm Ganryu. Dojemná story o minulosti Bonbori a Hazuki taky není naškodu.
Pokud vás už teď nebolí zuby z té sladkosti, tak po posledním páru zcela určitě začnou. Yoshinokazura Riken je prototyp velkého a mlčenlivého samuraje, zatím co Susukihotaru (to jméno je šílený) je zase prototyp Yamato Nadeshiko. I když ji Riken děsí svou velikostí, rychle najde v jeho srdci laskavost...a taky samozřejmě srdceryvný příběh a vlhké pohledy z očí do očí.
Naštěstí seriál není složen jen z epizod, které mají prohloubit lásku jednotlivých "párů", ale v druhé půlce se objeví i big bad guy a začíná trošku víc akce, ale i vrtání se v minulosti.
Naštěstí má anime příjemných 13. náct dílů, ve kterých se nedá napáchat příliš scénáristických zrůdností, stejně jako se moc nerozpatlává jak ta sladká část, tak i ta "bojová".
I když to může vypadat, že mám vůči Otome youkai Zakuro negativní postoj, opak je pravdou. Tohle anime bych doporučila každé dívce, která má chuť na něco lehčího a sladšího, ale nemíní čekat dvacet dílů, než si padnou do náruče, případně, kterou zajímá jak vypadá, když vezmete Tamakiho z Ouranu a Haruhi z Haruhi Suzumiye a strčíte dohromady v originálním světě.
Zajímavost - anime má několik endingů, které nazpívali samotní dabéří jednotlivých postav (kolik věcí umíš, tolikrát jsi Japoncem, že?)

Videoklip k openingové písničce, který zvládne i Lucy ^_^

A filozofická otázka na závěr...polodémonku poznáš tak, že má liščí uši. Mají ale i normální???
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rafa Rafa | E-mail | Web | 28. září 2011 v 15:03 | Reagovat

Usmívej se,zítra bude hůř…:-) Dobrej článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama