Summer wars

6. září 2011 v 17:31 | Katuka
Představte si, že existuje jenom jedna sociální síť. A na té síti jsou skoro všichni, od školáků z prvního stupně po amerického prezidenta. Proč? Protože přes tuhle síť zvládáte cokoliv, ať je to telefonování nebo trénování kung-fu. Interaktivní virtuální prostředí, vytvoření si vlastního avataru a dvě strážné velryby už jsou jen takové bonusy.
a co dál???

A teď si představte, že vám je 16, milujete svou o rok starší spolužačku a nadcházející horka budete trávit se spolužákem v počítačové učebně a dělat údržbu virtuálního světa OZ. A jako by to nestačilo, tak jste letos projeli celonárodní matematickou olypiádu. Do tohohle uspořádání vám vlítne vaše tajná láska a.k.a nejhezčí holka na škole Natsuki a chce vědět, jestli nechcete brigádu. Díky jakému si kopnutí štěstěny(ještě aby ne, když jste hlavní hrdina) vyhrajete nad spolužákem a zachvíli si to už drandíte s Natsuki na venkov za její rodinou. Ona totiž ta brigáda spočívá v tom, že bude předstírat, že jste její boyfriend (který studuje výšku v zahraničí) před kompletní rodinou, která se sešla, aby oslavila 90.té narozeniny hlavy rodu.

Myslíte si, že největší průser nastane v okamžiku, kdy rodina zjistí, že jste vlastně jen mladší spolužák? Ani náhodou. To nejhorší co vás může potkat je mail se spoustou číslic a větou "Rozlušti mě". Tím spustíte lavinu událostí, které mohou skončit i odpálením jaderných hlavic.

Letní války,film, který navzdory kolonce sci-fi, je hlavně o rodině a o tom, jak je důležité mít někoho, na koho se můžete spolehnout, někoho, kdo vás povzbudí a kdo vám svěří své virtuální já, aby zazněl válečný pokřik Koi Koi.

Pokud se vám líbila "Dívka, která proskočila časem" , tak se vám budou líbit i Letní války, které scénárista napsal na základě svého zážitku s rodinou své snoubenky. Stejně tak je doporučuji i všem, kteří chtějí mít po doukání pocit sladké nostalgie. Je fajn vědět, že na celém světě ty rodiny fungují více méně stejně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mauro Mauro | E-mail | Web | 25. června 2012 v 14:44 | Reagovat

Pěkný....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama